יישומי Ebru על חומרים ומשטחים שונים

יישומי Ebru על חומרים ומשטחים שונים
צבעי אמנות המרבלינג Ebru ניתנים ליישום על מגוון חומרים משטחים, אבל יש לצבעים גם מגבלות ביישום על משטחים שונים, והצבע לא ייתפס; עדיף להמנע מיישום אמנות האברו על משטחים חלקים וקשיחים כגון פלסטיק, מתכת וזכוכית. את הצבעים ניתן ליישם על נייר כמובן, עם תכונות שונות, מחוספס, חלק, עבה יותר או דק, על טקסטיל לרבות חולצות, כובעים וצעיפים. ניתן ליישם על עץ טבעי, גם אלו שקונים מסטוקים השונים ליצירה, על קנבס ועוד, צפו בדוגמאות לפניכם, אבל אל תגבילו את הדמיון, פשוט תנסו, גם על משטחים יותר קשים וחלקים לפעמים ניתן ליישם את הצבעים, כמו הקונכייה בדוגמאות מטה.

אמנות אברו על קנבס

קנבסים שנמכרים בחנויות היצירה הם בעלי פני שטח מחוספסים מעט, בדר”כ עם ציפוי צבע בסיס לבן שמחזיק את הצבע ביעילות. ניתן להעביר אמנות אברו על גבי קנבס בטבילה, אבל צריך לשים לב לבועות, צריך לעשות זאת בהדרגה, ואפילו לנסות לגרום לבד לקבל קימור למניעת בועות שישירו חלקים לבנים וריקים. השיטה עובדת טוב עם קנבסים קטנים.

אמנות אברו על קונכייה

קונכייה ומשטחים מסוגה בעיקרון אינם אידיאליים להעברת צבעי אברו, אך זה אפשרי כמו שניתן לראות, זה תלוי בתכונות פני המשטח, קונכייות בעלות שטח פנים מחוספס יחזיקו את הצבעים, מומלץ לתת להם להתייבש טוב לפני מגע.

אמנות אברו על עץ

צבעי Ebru נתפסים טוב על עץ לא מוגמר (טבעי ללא לקה או צבע), בייחוד על אלו הנמכרים בחנויות הסטוק והיצירה. ניתן ליישם על אותיות עץ, צורות שונות, וגם על חתיכות עץ שונות שאפשר למצוא או לקנות במיוחד מנגר. מכיוון שהעץ אינו גמיש מידי, צריך לטבול אותו לאט, בהדרגה, ולשים לב שלא ייווצרו בועות.

אמנות אברו על שבבית

על שבבית (MDF) צבעי Ebru נתפסים מעולה, אך החומר עצמו לעיתים מגיע בגוון שקצת בולע את היצירה, גם בגלל תכונות החומר. מעבר לכך לא מומלץ לקרב שבבית למים, אף ניתן לנסות, אנחנו הצלחנו עם הפמוטים בתמונה.

עוד בקרוב...
הירשמו לקבלת עידכונים לדוא"ל

הירשמו לעידכונים